INŻYNIERIA ŚRODOWISKA

Kształcenie na kierunku Inżynierii Środowiska opiera się w głównej mierze na zagadnieniach praktycznych – ćwiczeniach, projektach, case study oraz laboratoriach.

Dbamy o to, aby nasza oferta kształcenia była jak najlepiej dostosowana do wymogów rynku pracy, nie tylko w kraju ale też na świecie, tak aby nasi absolwenci byli przygotowani do podjęcia pracy jako specjaliści w każdym zakątku globu kreując lepszą przyszłość naszej planety.

Kształtując programy studiów, zarówno I jak i II stopnia, kierujemy się opiniami studentów, jak również sugestiami wyrażanymi przez Interesariuszy Zewnętrznych oraz Wydziałową Radę Biznesu czyli zakłady pracy, które są zainteresowane zatrudnieniem naszych absolwentów.

Studentom oferujemy elastyczny grafik zajęć, udział w pracach badawczo-naukowych, szerokie spektrum odbywania praktyk i staży, a także możliwość uczestniczenia w wymianach studenckich w ramach współpracy z uczelniami na całym świecie.

Profil dydaktyczny